Webdesign Nosztalgia

Hogyan lettem webfejlesztőből motion designer? – Egy kései szerelmi vallomás a HTML-hez

Volt egyszer egy időszak az életemben, amikor HTML-t kódolni menőbbnek tűnt, mint animációt készíteni. (Most már tudom, hogy egyszerűen csak nem volt elég RGB a világomban.) Informatikai szakközépbe jártam, ahol megtanultam a HTML és CSS alapjait, meg persze a Photoshopot is, hogy legalább a gombokat ne Paintben rajzoljam meg.

Ahogy haladtam előre, autodidakta módon fejlesztettem a tudásomat, osztálytársaktól és felsőbb évesektől csipegetve a trükköket. A végén már azt hittem, én vagyok a weboldalkészítés királya. (Spoiler: nem voltam.)

Egy mini cég, nagy álmokkal

Középsuli alatt összefutottam egy mini, 2-3 fős webfejlesztő cég vezetőjével, akivel végül évekig dolgoztam együtt. Először csak webdesign-t és HTML/CSS kódolást csináltam, de gyorsan bekerültem a PHP, JavaScript és adatbáziskezelés világába is. Teszteltem, hibajegyeket írtam, sőt, még specifikációkat is gyártottam különféle szoftverekhez.

A cég saját CMS rendszert fejlesztett (mert akkor még mindenki azt hitte, hogy a WordPress helyett jobb sajátot építeni). Hittünk benne, hogy világmegváltó termék lesz. Aztán nem lett.

Ahogy nőttünk, én már projektmenedzseri és HR-es feladatokat is végeztem, partnerré váltam. Meghallgatták a véleményemet, döntésekben vettem részt. Nagy volt a lendület, készítettünk egy brutálisan komplex projektmenedzsment szoftvert is, amivel a távmunkát akartuk forradalmasítani. Ha a COVID alatt robbantunk volna be vele, biztos lett volna rá kereslet. Ehelyett viszont jött egy gazdasági hullámvölgy, és szép lassan mindenki elengedte az álmot.

A nagy váltás: az animáció világa

A cég végül leépítette az embereket, én pedig egy idő után visszamentem animációt tanulni (korábban már volt egy próbálkozásom vele, de akkoriban inkább pénzt kerestem HTML-kedéssel). Szóval egyre több sikerélményem volt benne, és rájöttem, hogy jobban passzol hozzám, mint a kódolás.

Visszanézve a webfejlesztős időszakra, rengeteg hibát elkövettünk: mikromenedzseltünk, rugalmatlanok voltunk, és valahol elveszett a kreativitás. De lelkesek voltunk, tele álmokkal, és olyan dolgokat is megtanultam, amik a mai napig hasznosak.

Weboldalkészítés másképp – csak lazán

Ma már főleg animációval foglalkozom, de a webdesign iránti szeretetem nem halt meg teljesen. A PixieBug Stúdiónak, a családtagoknak és barátoknak még mindig én segítek a weboldalaik elkészítésében és karbantartásában – most már kizárólag WordPress alapokon.

Sőt, ahogy ezt leírtam, eszembe jutott, hogy mennyire szerettem egykor weboldalakat összerakni. Szóval, ha neked is kellene egy modern, praktikus, könnyen kezelhető honlap, keress bátran!

(A bejegyzés alján pedig találsz pár nosztalgikus képet a „hőskorból”.)

Share Post :

More Posts